$ مدیریت سرمایه

تحلیل تکنیکال در مقابل تحلیل فاندامنتال در بازار فارکس

دو مکتب اصلی که در مورد تجزیه و تحلیل بازار می آید، تجزیه و تحلیل فاندامنتال و یا  اساسی و تحلیل فنی و یا تکنیکال است. اگرچه آنها متقابلا منحصر به فرد نیستند، بیشتر معامله گران به یک دسته یا دیگر دسته بندی می شوند.

از دیدگاه تحلیل، هر دو تحلیل اساسی و فنی مزایای و منافع منحصر به فرد خود را ارائه می دهند. در این درس، ما در مورد مزایا و معایب هر یک از این روش های تحلیلی بحث خواهیم کرد.

تحلیل تکنیکال در فارکس

بنابراین، تجزیه و تحلیل فنی چیست؟ تجزیه و تحلیل فنی یک روش پیش بینی است که بر مبنای مطالعه حرکات قیمت گذشته است. اغلب شما می شنوید که تجزیه و تحلیل فنی بیشتر از یک هنر است که یک علم است. این به این دلیل است که وقتی ما سعی می کنیم پیش بینی های جنبش های قیمت های آینده با تحلیل فنی انجام دهیم، می توان از تفاوت های زیادی برخوردار بود که گاهی اوقات نتیجه های مختلفی را به دست می آورد.

ابزار اصلی برای تجزیه و تحلیل فنی داده های قیمت است. صرف نظر از زمان بندی انتخاب شده، اطلاعات مربوط به قیمت ها مهمترین مورد است. اساسا تجزیه و تحلیل فنی یک چارچوب فراهم می کند که در آن یک تحلیلگر می تواند تصمیمات آگاهانه را در بازار با مطالعه اقدامات فعلی قیمت و مقایسه آن با رویدادهای تاریخی قبلی بگیرد.

تجزیه و تحلیل فنی می تواند در بسیاری از بازارهای مختلف از جمله شاخص سهام، ارز، کالاها، سهام فردی، و آینده استفاده شود. تا زمانی که یک بازار مقدار قابل توجهی از نقدینگی داشته باشد و به راحتی مستقل از تاثیرات خارجی باشد، تحلیل فنی می تواند به نحو موثری مورد استفاده قرار گیرد.

یک مثال که در آن تجزیه و تحلیل فنی ممکن است به دلیل فقدان نقدینگی و تمایل به تاثیرات بیرونی برای تاثیرگذاری قیمت موثر نباشد، یک سهام پنی فروخته می شود.

سه اصل اصلی تحلیل فنی عبارتند از:

  • تخفیف قیمت هر چیز دیگری در بازار
  • قیمت در روند قابل مشاهده حرکت می کند
  • تاریخ تمایل دارد خود را تکرار کند

تخفیف قیمت همه چیز – تحلیل گران فنی معتقدند که قیمت معامله شده در حال حاضر حاوی تمام اطلاعات معروف موجود در بازار است. و هر اطلاعات جدیدی که ارائه شده است به سرعت به قیمت امنیت منعکس می شود.

قیمت ها در روند قابل مشاهده هستند – روند موجود در بازار است و متخصص معتقد است که این روند با یک پیش بینی غیر تصادفی حرکت می کند که می تواند توسط چشم آموزش دیده مشاهده شود. روند پیش می آید که از فعالیت محدوده معاملاتی خارج می شود، و پس از آنکه روند انباشته می شود، در نهایت، پیش از مرحله ی جدید روند دوباره ظهور می کند.

تاریخ تمایل دارد خود را تکرار کند – بازارها یک نوع تکراری و بازگشتی را در داده های قیمت آن نشان می دهند. اگرچه هیچ دو الگو در طول تاریخ قیمت دقیقا مشابه نیست، اما یک شباهت بسیار وجود دارد که نمی توان با سر و صدا و تصادفی توضیح داد. این الگوهای تکرار می تواند در شکل گیری نمودارها، الگوهای شمعدان، رد پای موانع، حجم و سایر اشکال اطلاعات مرتبط با قیمت دیده شود.

 

تجزیه و تحلیل فاندامنتال و یا اساسی در فارکس

تحلیل بنیادی چیست؟ تجزیه و تحلیل اساسی یک شکل از تحلیل بازار است که به دنبال تعیین ارزش اساسی یک امنیت از طریق مطالعه و ارزیابی داده های اقتصادی است. در بازار ارز خارجی، تحلیلگر اساسی تلاش می کند تا شرایط کلی اقتصاد را با استفاده از داده های اقتصادی مختلف مانند تولید ناخالص داخلی، اشتغال، تورم، نرخ بهره و موارد دیگر، ارزیابی کند.

در بازار فارکس، فعالیت بانک مرکزی توسط تحلیلگران اساسی بسیار تحت نظارت است. تصمیم گیری های مربوط به نرخ بهره در آینده، جلسات و سخنرانی های مقامات ارشد بانک مرکزی برای یک بازرگان اصلی ضروری است.

تحلیلگران بنیادی تلاش خواهند کرد تا شرایط کلی بازار را با استفاده از گزارش های اقتصادی مختلف در تلاش برای یافتن قیمت های نامرئی که می توانند به فرصت های تجاری منجر شوند، ارزیابی کنند. معامله گران پایه می توانند معامله گران کوتاه مدت باشند که سعی می کنند حرکت قیمت را طی دوره های بالقوه ناپایدار مانند گزارش های حقوق بازنشستگی ایالات متحده ثبت کنند یا آنها می توانند معامله گران بلند مدت اقتصاد کلان باشند که علاقه مند به روند چند ماه یا چند ساله هستند.

بر خلاف تکنسین ها، تحلیلگران بنیادی بیشتر به این نکته توجه دارند که چه چیزی. معامله گران اصلی، به دنبال پاسخ هایی هستند مبنی بر این که شرایط اقتصادی چگونه هستند یا سعی می کنند پیش بینی های خود را بر اساس عامل چرا توجیه کنند. از سوی دیگر، تکنسین، به مراتب کمتر به آن اهمیت می دهند و بیشتر روی اقدامات قیمت در مقابل آنها تمرکز می کنند.

یک راننده بزرگ ارزش ارز، نرخ بهره فعلی این کشور است. هنگامی که یک نرخ بهره خاص در کشور نسبت به دیگران با شرایط اقتصادی مشابه بالاتر است، سرمایه گذاری خارجی و سرمایه به کشور با نرخ بهره نسبتا بالاتر خواهد رفت. سرمایه گذاران همیشه به دنبال بازدهی بالاتری هستند و به این ترتیب نرخ بهره نسبی بالاتر تمایل به جذب سرمایه بیشتر از بازارهای جهانی خواهد داشت.

برخی از معامله گران اساسی اغلب از بازار فارکس استفاده می کنند تا به طور همزمان پول های ارزنده ای را در برابر کسانی که قیمت های پایین تر را ارائه می دهند، خریداری کنند. این استراتژی که حمل و نقل نامیده می شود، در بین معامله گران پایه بلندمدت و صندوق های سرمایه گذاری جهانی بسیار محبوب است.
بدانید که چه چیزی کار می کند و چه چیزی در بازارهای فارکس نیست …. به خبرنامه رایگان من اضافه شده با نکات و راهکارهای عملی برای کسب سود سودآور … .. اینجا کلیک کنید تا به
مزایای تجزیه و تحلیل فنی

بیایید نگاهی به برخی از مزایای استفاده از تجزیه و تحلیل فنی:

قابل اجرا به هر زمانی – صرف نظر از اینکه شما کوتاه مدت، مدت زمان کوتاه یا معامله گر بلند مدت هستید، می توانید ابزار تجزیه و تحلیل فنی را به روند تصمیم گیری خود اعمال کنید.

توانایی تجزیه و تحلیل روند – مطالعات مختلفی وجود دارد که یک تحلیلگر فنی می تواند برای تحلیل روند فعلی بازار استفاده کند. اینها عبارتند از میانگین های متحرک، خطوط روند، کانال ها، نوسانات بالا و پایین، و حمایت و مقاومت در میان دیگر موارد.

کمک به زمان بندی بازار – کار اصلی یک معامله گر، یافتن بهترین فرصت های تجاری در دسترس است و سپس زمان مناسب در اجرای تجارت را اعمال می کند. ابزارهای تجزیه و تحلیل فنی به معامله گران در ورود، مدیریت و خروج از موقعیت خود به شیوه ای متداول و کارآمد کمک می کنند.

ایده ها می توانند برنامه ریزی شوند – بسیاری از مفاهیم در تجزیه و تحلیل فنی می توانند به سیستم های معاملاتی الگوریتمی کد گذاری شوند. این نوع سیستم های خودکار کمک می کند تا احساسات منفی مرتبط با تجارت را کاهش دهد. هنگامی که قوانین را با سیستم معاملاتی خود برنامه ریزی کرده اید، می توانید به عقب برگردید و اجازه دهید که الگوریتم سیستم مبتنی بر قاعده خود را در بازار اجرا کند.

حالت بازار را نشان می دهد – با مطالعه اقدامات قیمت و انجام تجزیه و تحلیل نمودار، شما می توانید درک درستی از جایی که افراطی ترین احساسات در یک بازار خاص رخ می دهد به دست آورید. شما می توانید به شدت هویت در تمایل سرمایه گذاران در طول دوران و فروش ها مجهز شوید. علاوه بر این، شما می توانید بینش هایی را که در آن تقاضا و عرضه در آینده وجود دارد، به دست آورید، بنابراین قبل از اینکه جمعیت بتواند خود را در سمت راست بازار قرار دهید.

ساده تر و مصرف کمتر زمان – تجزیه و تحلیل اساسی اغلب شامل بسیاری از متغیرها و اجزای متحرک مانند نرخ بهره، تورم، احساسات مصرف کننده، عرضه پول و تعدادی از عوامل دیگر است. این می تواند به مدل های پیچیده تر منجر شود که فقط PHD ها در اقتصاد ممکن است بتوانند درک کنند. از سوی دیگر، مدل های تحلیل فنی معمولا بسیار ساده تر می شوند و ساخت و پیاده سازی آسان تر از آن هستند که متغیر اصلی یا بلوک ساختمان قیمت عمل است.

 

معایب تحلیل فنی

در اینجا برخی از نقاط ضعف تحلیل فنی:

سیگنال های مخلوط – مواردی وجود خواهد داشت که ابزار تجزیه و تحلیل فنی شما سیگنال های مخلوط یا متناقض را ارائه می دهد. به عنوان مثال، بر اساس تجزیه و تحلیل خود از پشتیبانی و مقاومت، شما ممکن است یک سیگنال خرید بگیرید، با این حال، شاخص MACD رایگان شما ممکن است یک سناریوی فروش را پیشنهاد کند.

این نوع سناریو از زمان به زمان رخ می دهد و می تواند بسیار خسته کننده باشد. در آن لحظه، یک معامله گر باید تصمیم بگیرد که آیا تجارت را بر اساس تجزیه و تحلیل متضاد انجام دهد یا آن را به تصویب برساند.

تجزیه و تحلیل فلزی – این یک شرط است که معامله گران به نقطه ای که در آن به فلج شدن عمل می کنند، تحلیل می شوند. این معمولا زمانی اتفاق می افتد که معامله گر در تلاش است تا تمام اردک های خود را در یک ردیف قرار دهد که به ندرت در معاملات واقعی اتفاق می افتد. در تجارت ما در مورد احتمال ها و نه certainty مشارکت می کنیم. ما باید براساس اطلاعات ناقص عمل کنیم، اگر نه همه وقت. با استفاده از ابزارهای بسیار زیادی برای معامله گران، بعضی از آنها به دام افتادن بیش از حد تجزیه و تحلیل نمی پردازند و قادر به تصمیم گیری تجاری نیستند. بهترین راه حل برای این مشکل، کاهش اختلاف و بازگشت به اصول اولیه است.

می تواند تحت تاثیر بی عدالت ما باشد – گرچه تحلیلگران فنی به قیمت به عنوان ابزار تجزیه و تحلیل اولیه خود تکیه می کنند، برخی از تعصبات خاص می توانند به نحوی که آنها اطلاعاتی را که از نمودار جمع آوری می کنند، تحت تأثیر قرار دهند. به عنوان مثال، اگر شما یک تعصب صعودی در جفت EURUSD داشته باشید، به طور ناخودآگاه فرصت های طولانی را جستجو و تایید می کنید، در حالی که سرکوب یا نادیده گرفتن سیگنال هایی که به وضعیت تضعیف EURUSD اشاره دارند، می شود. چند بار، ما حتی نمی دانیم که این اتفاق می افتد، و بنابراین ضروری است که ما سعی کنیم تا در حین تجزیه و تحلیل نمودارها، ذهنیت باز را حفظ کنیم.

تفسیرها می توانند متفاوت باشند – همانطور که قبلا اشاره کردیم، تجزیه و تحلیل فنی بیشتر از هنر یک علم است. دو تکنسین میتوانند به یک نمودار قیمت مشابه نگاه کنند و گاهی اوقات با دو تفسیر قطبی مخالف مطرح شوند. این همه چیز غیر معمول نیست، و یکی از مجرمان این است که تعصبات داخلی ما همانطور که قبلا به آن اشاره کردیم. علاوه بر این، الگوهای نمودار که به نظر می رسد روشن در عقب می تواند کاملا ذهنی در زمان واقعی است. بنابراین، تفسیر ها می توانند از یک تحلیلگر فنی به بعد به عنوان اقدام قیمت قیمت در حال ظهور باشد.
مزایای تحلیل بنیادی

بیایید نگاهی به برخی از مزایای استفاده از نظریه تجزیه و تحلیل اساسی:

می تواند به توضیح جنبش های قیمت کمک کند – اخبار و گزارش های اقتصادی عمده می توانند به سرعت قیمت های بازار را در یک جهت یا به سمت دیگری هدایت کنند. این امر به ویژه هنگامی صورت میگیرد که ارقام انتشار اقتصادی غیرمنتظره هستند یا به طور قابل ملاحظهای از اعداد اجماع متفاوت است.

ارائه بینش به بازارهای جهانی – با در نظر گرفتن یک روش اساسی برای تجزیه و تحلیل به تحلیلگر کمک می کند تا بهتر درک کند که در یک اقتصاد خاص کشور و در سایر اقتصادهای دیگر در سراسر جهان اتفاق می افتد. این بینش گسترده ای را در شرایط بازار جهانی فراهم می کند.

پیدا کردن ارزش گذاری – هر یک از ابزار یا دارایی مالی دارای ارزش خاصی است که در آن وجود دارد. این یک شغل معامله گر برای پیدا کردن دارایی ها است، در حالی که ممکن است اختلاف بین ارزش واقعی دارایی و قیمت بازار معامله در بازار وجود داشته باشد. تجزیه و تحلیل اساسی با مطالعه نرخ های بهره، تورم، احساسات مصرف کننده، تولید صنعتی و سایر عوامل مرتبط با تحلیلگر ارزشی در این زمینه می تواند کمک کند.

تجزیه و تحلیل روند بلند مدت – قدرت واقعی تجزیه و تحلیل اساسی در کمک به یک معامله گر ساختن دیدگاه دراز مدت از یک جفت ارز یا دارایی خاص است. اغلب نقاط داده در گزارش های اقتصادی معمولا به صورت نسبی مورد مقایسه و تحلیل قرار می گیرند. به عنوان مثال، سوال این است که امروزه آمار بیکاری نسبت به ماه گذشته، سه ماهه آخر و سال گذشته چقدر است؟ این به دانستن آنچه که روند فعلی مربوط به بیکاری است کمک خواهد کرد و سپس می توانیم از این اطلاعات همراه با سایر داده های اقتصادی برای پیش بینی تاثیر بالقوه بر قیمت یک جفت ارز در بلند مدت استفاده کنیم.

معایب تحلیلی بنیادی

در اینجا برخی از نقاط ضعف تجزیه و تحلیل اساسی:

اضافه بار اطلاعات – تجزیه و تحلیل اساسی یک موضوع بسیار گسترده و عمیق است. اطلاعات بسیار زیادی برای معامله گران و سرمایه گذاران وجود دارد که همه آن ها را هضم می کند و می تواند به کمترین حد ممکن برسد. این گاهی اوقات می تواند منجر به سردرگمی شود و منجر به مقابله با باروری شود.

به خوبی برای کوتاه مدت مناسب نیست. با وجودی که دادههای اقتصادی و گزارشها به طور منظم در طول ماه منتشر میشوند، اخبار تجاری در کوتاهمدت، چالشهای زیادی را شامل می شود، از جمله افزایش تقاضا، گسترش معاملات در اطراف رویدادهای خبری و افزایش ناگهانی نوسانات. به همین ترتیب، بسیاری از معامله گران بنیادی به طور عمده در افق بزرگتر متمرکز هستند.

عدم وجود زمان بازار – تجزیه و تحلیل اساسی می تواند بینش ما را در نمایش تصویر بزرگتر، اما به طور معمول می تواند ما را به یک روش عینی و قابل اعتماد برای زمان بندی ورود و خروج ما. و در تجارت، زمان بندی همه چیز است. شما می توانید درست در جهت، اما اگر شما در زمان بندی اشتباه است، تجارت شما به احتمال زیاد در نتیجه از دست دادن. به این ترتیب، تحلیلگران اساسی به طور معمول نیاز به تکیه بر تکنیک ها یا روش های دیگر برای ورود و خروج از معاملات دارند.

به شدت ذهنی – هرچند داده های اساسی بر خلاف روشن است، فرضیه هایی که می توانید از چنین داده هایی استفاده کنید، می تواند در میان اقتصاددانان و تحلیلگران متفاوت باشد. به عنوان مثال، یک تحلیلگر می تواند دلایل مختلفی را مبنی بر این که معتقدند افزایش نرخ بهره برای اقتصاد مطلوب است، می تواند توضیح دهد، در حالی که تحلیلگر دیگر می تواند به دلایلی که دلیل آن اعتقاد بر این است که افزایش نرخ بهره تاثیر مثبتی بر اقتصاد خواهد داشت.

 

ابزار تجزیه و تحلیل فنی

صرف نظر از اینکه شما خودتان یک تحلیلگر فنی یا تحلیلگر بنیادی هستید، باید از ابزارهای تحلیلی خاصی برای کمک به شما در تجزیه و تحلیل خود استفاده کنید. بیایید نگاهی به برخی از ابزارهای اصلی که تکنسین ها و معامله گران اصلی استفاده می کنند نگاه کنیم.
ابزارهای محبوب استفاده شده توسط تحلیلگران فنی

ابزار همبستگی ارز – حرکات قیمت جفت ارز خاصی مرتبط است. همبستگی مثبت زمانی اتفاق می افتد که قیمت دو جفت تمایل به حرکت در همان جهت داشته باشد. همبستگی منفی وجود دارد زمانی که قیمت دو جفت تمایل به حرکت در جهت مخالف دارد. گفته می شود که جفت ارزهایی که ارتباط قیمت را نشان نمی دهند، وابسته نیستند. جدول همبستگی ارز اجازه می دهد تا یک معامله گر به سرعت این روابط را پیدا کند.

مهم است بدانید که همبستگی بین جفتهایی که علاقهمند به تجارت هستند یا در حال حاضر در موقعیتی قرار دارد، به این دلیل که به کاهش ریسک موقعیت کلی خود کمک میکند.

ابزار نوسان فارکس – یک ابزار نوسان ارز، طیف معمولی پیپ را فراهم می کند که می تواند در یک دوره مشخص از زمان انتظار داشته باشد. این می تواند به طور متوسط ​​در یک دوره مانند یک ساعت، یک روز، یک هفته یا یک دوره دیگر مشخص شده باشد. دانستن بی ثباتی یک جفت ارز می تواند به یک معامله گر در انتخاب جفت های مناسب برای تجارت و تعیین اهداف سود واقعی کمک کند.

هر دو ابزار نوسانگرایی و ابزار همبستگی ارزیابی فوق در Mataf.net، یک سایت محبوب است که مجموعه وسیعی از ابزارها برای معامله گران فارکس را فراهم می کند.

شاخص های فنی و نوسان – این یکی از معدود معامله گران فنی است. بسیاری از ابزارهای فنی مختلف موجود است. شاخص های حرکتی مانند MACD، RSI و Williams٪ R وجود دارد. شاخص های روند مانند میانگین های متحرک و خطوط روند وجود دارد. گروه های نوسانگر مانند Bollinger Bands و Keltner channels وجود دارد. تکنسین ها تلاش می کنند تا در میان مطالعات تکنیکی مختلف با یکدیگر ترکیب شوند تا فرصت های تجاری با احتمالات بالقوه را محدود کنند.

تجزیه و تحلیل قیمت قیمت – قیمت تنها مهم ترین ابزار در جعبه ابزار تکنسین است. قیمت فعلی منعکس کننده انگیزه همه شرکت کنندگان در بازار و تعادل عرضه و تقاضا در هر نقطه ای از زمان است. بسیاری از معامله گران فنی به طور انحصاری در تجزیه و تحلیل عمل قیمت ها، ترکیبی از سطوح حمایت و مقاومت، و شمعدان برای سنجش حرکت احتمالی قیمت پیش می روند.

تجزیه و تحلیل نمودار نمودار – نمودار تجزیه و تحلیل نیز یک روش بسیار محبوب استفاده شده توسط برخی از تکنسین ها است. برخی از الگوهای سنتی نمودار عبارتند از: سر و شانه، دو بالا و دوبل، و شکل و دسته دسته و دسته. همچنین الگوهای مبتنی بر فیبوناچی مانند گارتلی، بت یا پروانه وجود دارد.

علاوه بر این، الگوهای شمعدان و الگوهای پیشرفته تر تجزیه و تحلیل فنی مانند امواج الیوت نیز وجود دارد که می تواند مورد تحلیل قرار گیرد. به عنوان انسان، ما تمایل طبیعی نسبت به شناخت الگو را داریم، و این به خواسته های ما برای دنبال کردن الگوها در نمودارهای قیمت تبدیل می شود.
ابزار تجزیه و تحلیل اساسی

تقویم اقتصادی – یکی از مهم ترین ابزار روز به روز برای یک معامله گر اصلی، تقویم اقتصادی اقتصادی است. منابع مختلفی وجود دارند که از جمله آن میتوان به Econoday، Factory Forex و Trading Economics اشاره کرد. تقویم اقتصادی کارخانه فارکس مورد علاقه بسیاری از معامله گران فارکس است. این لیست تمام گزارش های اقتصادی برنامه ریزی شده، همراه با سایر رویدادهای مهم جغرافیایی سیاسی است. این سیستم رنگی را فراهم می کند که در آن شما می توانید رویدادهای کم، متوسط ​​و تاثیر گذاری را مرتب کنید. معامله گران خبره کوتاه مدت سعی می کنند سود روزانه را در حوادث خبره تاثیرگذار بگیرند، در حالی که معامله گران اصلی کلیدی به آن اعتماد دارند تا به آنها کمک کند چشم انداز بلندمدت برای یک جفت ارزی خاص یا کشور را بسازند.

Newswires مالی – برخی از معامله گران حرفه ای به اخبار اخبار مالی مانند رویترز، بلومبرگ، و یا مالی تایمز، به منظور دریافت اخبار که آنها نیاز دارند. بسیاری از اخبار مالی مشهور مانند این، اخبار جریان و زمان واقعی را ارائه می دهند و آن را از طریق صد ها و نه هزاران انتشارات و منابع از سراسر جهان پوشش می دهد. بسیاری از معامله گران و سرمایه گذاران که مبانی تجارت به شدت به این خدمات وابسته هستند.

گزارش های تحلیل گران – معامله گران اصلی باید با آخرین اخبار اقتصادی و رویدادهای خبری روز همگام باشند و در عین حال تقویم اقتصادی و اخبار مالی ابزار ضروری برای کمک به شکل دادن دیدگاه بازار است، همچنین به درک و تفسیر بیشتر کمک می کند. دیدگاه های دیگر تحلیلگران نیز هست. تعدادی از تحلیل گران بنیادی که به دنبال آن هستند، ارائه می کنند که ارز مبادلۀ جاری و به موقع و تجزیه و تحلیل اقتصاد کلان را ارائه می دهند.

نتیجه گیری :

بنابراین شما ممکن است از تجزیه و تحلیل فنی و تجزیه و تحلیل بنیادی بپرسید، چه نوع بهتر است؟ خوب شخصا، من ترجیح می دهم از تجزیه و تحلیل فنی در تجارت استفاده کنم چون چارچوبی کامل را برای تحلیل، ورود، مدیریت و خروج از معاملات فراهم می کند. و از این رو، از تمام معامله گران درخواست می کنم که تحلیل تکنیکی را بیاموزند، حتی اگر تنها در یک سطح پایه باشند.

معامله گران دیگر با تجزیه و تحلیل اساسی قسم می خورند و گروه دیگری از معامله گران از ترکیب هر دو استفاده می کنند. هیچ جواب درست و غلطی وجود ندارد. شما فقط باید واقعا یاد بگیرید و هر دو روش را برای خودتان بکار بگیرید و ببینید چه چیزی برای شما مناسب است.

0 پاسخ به "تحلیل تکنیکال در مقابل تحلیل فاندامنتال در بازار فارکس"

ارسال یک پیام

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تمامی حقوق برای فارکس استراتژی محفوظ است

طراحی سایت با ♥ فارکس استراتژی

X